Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu

Müdürün Mesajı

Sevgili aday öğrenciler,

 

Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu onayı ile 21 Mart 2013 tarihinde kurulmuştur. Meslek yüksekokulumuz bünyesinde Sualtı Teknolojisi, Deniz Ulaştırma ve İşletme ile Su Ürünleri programlarında örgün eğitim yapılmaktadır.

 

2018 yılı itibariyle, Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı 60+2, Sualtı Teknolojisi Programı 50+2 kişilik öğrenci kontenjanına ulaşmıştır. Okulumuzdaki diğer program olan Su Ürünleri Programı YÖK tarafından öğrenci kontenjanı verilmemesinden dolayı, aktif olarak eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmemekte, mevcut öğrencilerin eğitimi sürdürülmektedir.

 

Meslek yüksekokulumuzda, denizlerde ve iç sularda sektörün ihtiyacı olan, deniz kültürüne, disiplinine sahip, ülkesi, milleti ve Atatürk ilkelerine bağlı, evrensel değerlerle donatılmış nitelikli insan gücü yetiştirmek birincil hedeflerimizdir. Sürekli gelişen denizcilik sektöründe uluslararası bilimsel ve teknolojik standartlara uygun eğitimler vermek amacıyla eğitim-öğretim hayatına devam eden okulumuz, devlet üniversiteleri arasında en çok tercih edilen programlara sahiptir.

 

Ülkemizin iş gücüne ve kalkınmasına katkı sağlayabilmek için güncel altyapımız ve deneyimli kadromuz ile diğer kurumlarla rekabet ederek, her geçen gün eğitim kalitemizi artırmak için çalışmaya devam ediyoruz.

 

Denizi seven, çevreci, yeteneklerini geliştirebilen, yeniliğe açık, iletişim kurabilen, ülkesine ve milletine bağlı gençler yetiştirmek için siz değerleri gençleri, Ege’nin incisi İzmir’e bekliyoruz.

 

                                                                                                                                                  Prof.Dr. F. Ozan DÜZBASTILAR

 

                                                                                                                                                       Urla Denizcilik MYO Müdürü