Çerez Örnek
canlı destek

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemine İlişkin Kararlar

Yüksek Öğretim Kurulunun 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Bahar Dönemine ilişkin açıkladığı kararların ardından toplanan EÜ Senatosu'nun aldığı kararların yüksekokulumuzda uygulanması için görüşler konuşuldu.

Nisan ayından itibaren 2022-2023 bahar yarıyılına mahsusu olmak üzere Yüksekokulumuzda yapılan planlama aşağıdaki gibidir:

1)Dersler, Uygulamalar:

1. Hâlihazırda uygulanmakta olan teorik derslerin uzaktan öğretim ile birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebilmesine; Aynı anda hem yüz yüze hem de uzaktan verilmesine ilişkin düzenlemelerin tamamlanmasına;
  2. Teorik derslerin ilan edilen program ve ders saatleri çerçevesinde Ege Üniversitesinin “Ege Ders” başta olmak üzere çevrimiçi eğitim-öğretim altyapısı kullanılarak çevrimiçi/eş zamanlı (senkron) olarak yapılmasına, teorik derslerin çevrimdışı/eş zamanlı olmayan (asenkron) etkinlik ve paylaşımlar ile desteklenmesine,
  3.  Teorik ve laboratuvar/uygulamadan oluşan derslerin teorik kısmının bu maddenin (a) ve (b) bentlerinde belirtildiği şekilde yapılmasına
  4. Uygulama ve laboratuvarların; yüz yüze eğitime devam edenlerin bahar dönemi içerisinde yapılmasına; Eğitimine senkron/asenkron olarak uzaktan devam edenlerin ise yaz döneminde (uygulama tarihleri ileride belirlenmek kaydıyla) yüz yüze yapılmasına

2) Devam Koşulu:

1. Uzaktan öğretim ile birlikte yüz yüze verilen teorik derslerde, yüz yüze eğitim alan öğrencilerde devam şartı aranmamasına,
  2. 1. Maddenin  (c) bendinde belirtilen uygulamalı eğitimlerine yüz yüze devam eden öğrencilerden mevzuatta belirtilen devam koşullarının aranmamasına,

3) Sınavlar

a) Bahar döneminde eğitimine uzaktan devam edenlerin ara sınavlarının Ege Ders üzerinden, ödevler, projeler ve benzeri uygulamalar şeklinde çevrimiçi yapılmasına,

b) 1. Maddenin (a) bendinde belirtilen teorik derslere yüz yüze katılan öğrencilerin ara sınavlarının yüz yüze yapılmasına,

c) 1. Maddenin (c) bendinde belirtilen uygulamalı eğitimlerine yüz yüze devam eden öğrencilerin bu eğitimlerine yönelik ara sınavlarının yüz yüze yapılmasına,

d) Yarıyıl sonu, tek ders sınavı gibi sınavların ise ne zaman ve nasıl yapılacağına ileriki bir tarihte değerlendirilmesine,

4) Uzaktan Eğitim ile verilecek derslerin uygulanışı:

1. Uzaktan eğitim ile verilecek derslerin 20.02.2023 tarihli Ege Üniversitesi Senato kararına uygun şekilde uygulanmasının devamına,

5) Yukarıda belirtilen 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı için alınan kararlarda Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yapılabilecek düzenlemeler doğrultusunda değişikliğe gidilebilmesine, güncel duruma göre kararların yeniden gözden geçirilebilmesine  

Meslek Yüksekokulumuz Yönetim Kurulu oy birliği ile karar verilmiştir.

E.Ü.URLA DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU

YÖNETİM KURULU

Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ